CMP AUTO S.R.L.

Activă

4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule

CMP AUTO S.R.L. (CUI 50783472) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Tecuci, GALAŢI, înregistrată la 29 octombrie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule” (CAEN 4532).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 89.378 lei, profit net de 15.104 lei, datorii de 19.082 lei, capitaluri proprii de 18.425 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

89.378lei

Venituri totale

89.548lei

Rezultat net

15.104lei

Datorii

19.082lei

Capitaluri proprii

18.425lei

Capital de lucru

18.225lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024035734004
Data înregistrării
29 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4532 — Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. TECUCI, STR. TUDOR PAMFILE, NR.54

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.262,1%
Profitul, față de anul trecut
+384%
Creștere anuală compusă
+1.262,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate49.39%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.96 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate16.9%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare51.15%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință1262.05%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante37.307lei
I3Stocuri29.264lei
I4Creanțe650lei
I5Casa și conturi la bănci7.393lei
I6Cheltuieli în avans200lei

Pasiv

I7Datorii19.082lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri18.425lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă89.378lei
I14Venituri totale89.548lei
I15Cheltuieli totale72.264lei
I16Profit brut17.284lei
I18Profit net15.104lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă16,9%
Marjă brută19,34%
Rentabilitatea capitalurilor81,98%
Rentabilitatea activelor40,49%
Grad de îndatorare51,15%
Lichiditate curentă1,96
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment18.225lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.262,05%
Creștere anuală compusă
1.262,05%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre CMP AUTO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CMP AUTO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 89.378 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 15.104 lei.
CMP AUTO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CMP AUTO S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are CMP AUTO S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CMP AUTO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 19.082 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CMP AUTO S.R.L.?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CMP AUTO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CMP AUTO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4532 — Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .