TIMBERLUX S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

TIMBERLUX S.R.L. (CUI 50764373) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Seini, MARAMUREŞ, înregistrată la 24 octombrie 2024, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.576.369 lei, profit net de 9.570 lei, datorii de 834.915 lei, capitaluri proprii de 12.261 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
98.55%
Solvabilitate
1.45%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.576.369lei

Venituri totale

3.726.101lei

Rezultat net

9.570lei

Datorii

834.915lei

Capitaluri proprii

12.261lei

Capital de lucru

440lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

510.910lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024034684007
Data înregistrării
24 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. SEINI, STR. CRIŞAN, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.047,6%
Profitul, față de anul trecut
-67,4%
Creștere anuală compusă
+1.047,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.45%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.27%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare98.55%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință1047.61%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.821lei
I2Active circulante835.355lei
I3Stocuri393.987lei
I4Creanțe412.911lei
I5Casa și conturi la bănci28.457lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii834.915lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri12.261lei
I11Capital subscris vărsat100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.576.369lei
I14Venituri totale3.726.101lei
I15Cheltuieli totale3.714.648lei
I16Profit brut11.453lei
I18Profit net9.570lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă0,27%
Marjă brută0,32%
Rentabilitatea capitalurilor78,05%
Rentabilitatea activelor1,13%
Grad de îndatorare98,55%
Lichiditate curentă1,00
Cifră de afaceri pe salariat510.910lei
Fond de rulment440lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.047,61%
Creștere anuală compusă
1.047,61%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre TIMBERLUX S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TIMBERLUX S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.576.369 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.570 lei.
TIMBERLUX S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TIMBERLUX S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are TIMBERLUX S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TIMBERLUX S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 834.915 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TIMBERLUX S.R.L.?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TIMBERLUX S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TIMBERLUX S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .