ACON TECH S.R.L.

ActivăÎn insolvență

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

ACON TECH S.R.L. (CUI 50717703) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Voluntari Orş. Voluntari, ILFOV, înregistrată la 17 octombrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.315.521 lei, profit net de 235.232 lei, datorii de 806.177 lei, capitaluri proprii de 235.473 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 20 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

20

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

20 din 100: firma e în insolvență în 2025, iar scorul e plafonat la clasa E — din bilanțul anului ieșea un punctaj de 78.

Firma e în insolvență din 2025.

Scorul anilor de la 2025 încoace e plafonat la clasa E, oricât de bine ar arăta cifrele din bilanț: datoriile unei firme în procedură se plătesc în ordinea stabilită de lege și din ce se recuperează din averea ei, nu la termenele din contract.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
  • Firma e în insolvență; dosarul s-a deschis în 2025.

Din cei șase factori ieșeau 78 de puncte, dar scorul e plafonat la 20: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
77.39%
Solvabilitate
22.61%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.315.521lei

Venituri totale

2.315.521lei

Rezultat net

235.232lei

Datorii

806.177lei

Capitaluri proprii

235.473lei

Capital de lucru

235.473lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

771.840lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
faliment, este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
Nr. registrul comerțului
J2024032155008
Data înregistrării
17 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT VOLUNTARI ORŞ. VOLUNTARI, STR. EROU RADU COSTACHE, NR.22A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+815,7%
Profitul, față de anul trecut
+311,6%
Creștere anuală compusă
+815,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

20clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.61%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.16%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare77.39%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință815.65%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA2020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante1.041.650lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe1.044.073lei
I5Casa și conturi la bănci-2.423lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii806.177lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri235.473lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.315.521lei
I14Venituri totale2.315.521lei
I15Cheltuieli totale2.039.960lei
I16Profit brut275.561lei
I18Profit net235.232lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă10,16%
Marjă brută11,9%
Rentabilitatea capitalurilor99,9%
Rentabilitatea activelor22,58%
Grad de îndatorare77,39%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat771.840lei
Fond de rulment235.473lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
815,65%
Creștere anuală compusă
815,65%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre ACON TECH S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ACON TECH S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.315.521 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 235.232 lei.
ACON TECH S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ACON TECH S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ACON TECH S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ACON TECH S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 806.177 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ACON TECH S.R.L.?
20 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ACON TECH S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ACON TECH S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .