VALERY FOREST S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

VALERY FOREST S.R.L. (CUI 50715540) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Verendin Com. Luncaviţa, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 16 octombrie 2024, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2024. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 416.339 lei, profit net de 78.121 lei, datorii de 227.426 lei, capitaluri proprii de 78.321 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
74.38%
Solvabilitate
25.62%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

416.339lei

Venituri totale

416.339lei

Rezultat net

78.121lei

Datorii

227.426lei

Capitaluri proprii

78.321lei

Capital de lucru

70.404lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

208.170lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024032082007
Data înregistrării
16 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT VERENDIN COM. LUNCAVIŢA, , NR.174

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2024 nu apare depus Termenul legal pentru 2024 a fost 30 mai 2025, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 526 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.62%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate18.76%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare74.38%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.917lei
I2Active circulante297.830lei
I3Stocuri131.236lei
I4Creanțe43.098lei
I5Casa și conturi la bănci123.496lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii227.426lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri78.321lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă416.339lei
I14Venituri totale416.339lei
I15Cheltuieli totale323.690lei
I16Profit brut92.649lei
I18Profit net78.121lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă18,76%
Marjă brută22,25%
Rentabilitatea capitalurilor99,74%
Rentabilitatea activelor25,55%
Grad de îndatorare74,38%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat208.170lei
Fond de rulment70.404lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre VALERY FOREST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VALERY FOREST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 416.339 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 78.121 lei.
VALERY FOREST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VALERY FOREST S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2024.
Câți angajați are VALERY FOREST S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VALERY FOREST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 227.426 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VALERY FOREST S.R.L.?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VALERY FOREST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VALERY FOREST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .