RSZ AUTO CONCEPT S.R.L.

Activă

4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

RSZ AUTO CONCEPT S.R.L. (CUI 50715338) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 16 octombrie 2024, cu activitatea principală „alte transporturi terestre de călători n.c.a.” (CAEN 4939).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 300.584 lei, profit net de 46.274 lei, datorii de 27.549 lei, capitaluri proprii de 46.514 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

300.584lei

Venituri totale

300.584lei

Rezultat net

46.274lei

Datorii

27.549lei

Capitaluri proprii

46.514lei

Capital de lucru

45.132lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

150.292lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024031574002
Data înregistrării
16 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR ŞURIANU, NR.6, AP.9

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+760,1%
Profitul, față de anul trecut
+269,1%
Creștere anuală compusă
+760,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate64%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.64 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate15.39%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare37.9%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință760.06%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante72.681lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe31.141lei
I5Casa și conturi la bănci41.540lei
I6Cheltuieli în avans1.382lei

Pasiv

I7Datorii27.549lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri46.514lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă300.584lei
I14Venituri totale300.584lei
I15Cheltuieli totale249.834lei
I16Profit brut50.750lei
I18Profit net46.274lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă15,39%
Marjă brută16,88%
Rentabilitatea capitalurilor99,48%
Rentabilitatea activelor63,67%
Grad de îndatorare37,9%
Lichiditate curentă2,64
Cifră de afaceri pe salariat150.292lei
Fond de rulment45.132lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
760,06%
Creștere anuală compusă
760,06%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre RSZ AUTO CONCEPT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RSZ AUTO CONCEPT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 300.584 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 46.274 lei.
RSZ AUTO CONCEPT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RSZ AUTO CONCEPT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are RSZ AUTO CONCEPT S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RSZ AUTO CONCEPT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 27.549 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RSZ AUTO CONCEPT S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RSZ AUTO CONCEPT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RSZ AUTO CONCEPT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .