ALTIMEC SERV S.R.L.

Activă

7120 Activităţi de testări şi analize tehnice

ALTIMEC SERV S.R.L. (CUI 50715192) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târnăveni, MUREŞ, înregistrată la 16 octombrie 2024, cu activitatea principală „activităţi de testări şi analize tehnice” (CAEN 7120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 327.699 lei, profit net de 60.281 lei, datorii de 214.376 lei, capitaluri proprii de 44.447 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.27 x
Îndatorare
82.83%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

327.699lei

Venituri totale

336.595lei

Rezultat net

60.281lei

Datorii

214.376lei

Capitaluri proprii

44.447lei

Capital de lucru

-156.098lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

163.850lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024031645001
Data înregistrării
16 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRNĂVENI, STR. RAMPEI, NR.16

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
—
Profitul, față de anul trecut
+476%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.17%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.27 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate18.4%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare82.83%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate200.545lei
I2Active circulante58.278lei
I3Stocuri2.760lei
I4Creanțe36.323lei
I5Casa și conturi la bănci19.195lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii214.376lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri44.447lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă327.699lei
I14Venituri totale336.595lei
I15Cheltuieli totale264.833lei
I16Profit brut71.762lei
I18Profit net60.281lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă18,4%
Marjă brută21,9%
Rentabilitatea capitalurilor135,62%
Rentabilitatea activelor23,29%
Grad de îndatorare82,83%
Lichiditate curentă0,27
Cifră de afaceri pe salariat163.850lei
Fond de rulment-156.098lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
—
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7120 Activități de testări și analize tehnice

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre ALTIMEC SERV S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ALTIMEC SERV S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 327.699 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 60.281 lei.
ALTIMEC SERV S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ALTIMEC SERV S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ALTIMEC SERV S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ALTIMEC SERV S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 214.376 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ALTIMEC SERV S.R.L.?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ALTIMEC SERV S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ALTIMEC SERV S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .