INALA PREMA S.R.L.

Activă

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

INALA PREMA S.R.L. (CUI 50701154) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drăgăşani, VÂLCEA, înregistrată la 15 octombrie 2024, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 552.076 lei, profit net de 24.183 lei, datorii de 99.247 lei, capitaluri proprii de 42.191 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
70.17%
Solvabilitate
29.83%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

552.076lei

Venituri totale

552.076lei

Rezultat net

24.183lei

Datorii

99.247lei

Capitaluri proprii

42.191lei

Capital de lucru

42.191lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

552.076lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024031141002
Data înregistrării
15 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. DRĂGĂŞANI, STR. PODGORIEI, NR.13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+126,7%
Profitul, față de anul trecut
-36,1%
Creștere anuală compusă
+126,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.83%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.43 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.38%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare70.17%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință126.69%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante141.438lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe75.425lei
I5Casa și conturi la bănci66.013lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii99.247lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri42.191lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă552.076lei
I14Venituri totale552.076lei
I15Cheltuieli totale517.205lei
I16Profit brut34.871lei
I18Profit net24.183lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă4,38%
Marjă brută6,32%
Rentabilitatea capitalurilor57,32%
Rentabilitatea activelor17,1%
Grad de îndatorare70,17%
Lichiditate curentă1,43
Cifră de afaceri pe salariat552.076lei
Fond de rulment42.191lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
126,69%
Creștere anuală compusă
126,69%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre INALA PREMA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are INALA PREMA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 552.076 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 24.183 lei.
INALA PREMA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INALA PREMA S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are INALA PREMA S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INALA PREMA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 99.247 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INALA PREMA S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INALA PREMA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INALA PREMA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .