DCAUTOROM SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

DCAUTOROM SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ (CUI 50683333) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 10 octombrie 2024, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 633.973 lei, profit net de 120.210 lei, datorii de 241.160 lei, capitaluri proprii de 99.570 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.58 x
Îndatorare
73.31%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

633.973lei

Venituri totale

709.540lei

Rezultat net

120.210lei

Datorii

241.160lei

Capitaluri proprii

99.570lei

Capital de lucru

-102.188lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

158.493lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024030133002
Data înregistrării
10 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. 13 DECEMBRIE, NR.92A, SPAȚIU COMERCIAL NR. 8, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+63.397.200%
Profitul, față de anul trecut
+676,8%
Creștere anuală compusă
+63.397.200%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.27%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.58 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate18.96%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare73.31%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință63397200%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate189.986lei
I2Active circulante138.972lei
I3Stocuri400lei
I4Creanțe104.436lei
I5Casa și conturi la bănci34.136lei
I6Cheltuieli în avans11.772lei

Pasiv

I7Datorii241.160lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri99.570lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă633.973lei
I14Venituri totale709.540lei
I15Cheltuieli totale573.212lei
I16Profit brut136.328lei
I18Profit net120.210lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă18,96%
Marjă brută21,5%
Rentabilitatea capitalurilor120,73%
Rentabilitatea activelor36,54%
Grad de îndatorare73,31%
Lichiditate curentă0,58
Cifră de afaceri pe salariat158.493lei
Fond de rulment-102.188lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
63.397.200%
Creștere anuală compusă
63.397.200%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre DCAUTOROM SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ

Ce cifră de afaceri are DCAUTOROM SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 633.973 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 120.210 lei.
DCAUTOROM SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DCAUTOROM SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are DCAUTOROM SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DCAUTOROM SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 241.160 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DCAUTOROM SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DCAUTOROM SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DCAUTOROM SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .