SAFIR TAXI MURES S.R.L.

Activă

4932 Transporturi cu taxiuri

SAFIR TAXI MURES S.R.L. (CUI 50672792) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 9 octombrie 2024, cu activitatea principală „transporturi cu taxiuri” (CAEN 4932).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 281.066 lei, profit net de 156.903 lei, datorii de 38.820 lei, capitaluri proprii de 153.156 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 96 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

96

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

96 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

281.066lei

Venituri totale

285.910lei

Rezultat net

156.903lei

Datorii

38.820lei

Capitaluri proprii

153.156lei

Capital de lucru

151.118lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

281.066lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024029415003
Data înregistrării
9 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4932 — Transporturi cu taxiuri
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. BUDAI NAGY ANTAL, NR.23

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+712,1%
Profitul, față de anul trecut
+4.075,3%
Creștere anuală compusă
+712,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

96clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate80.56%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.89 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate55.82%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare20.42%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință712.09%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate183lei
I2Active circulante189.938lei
I3Stocuri3.080lei
I4Creanțe140.522lei
I5Casa și conturi la bănci46.336lei
I6Cheltuieli în avans1.855lei

Pasiv

I7Datorii38.820lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri153.156lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă281.066lei
I14Venituri totale285.910lei
I15Cheltuieli totale126.204lei
I16Profit brut159.706lei
I18Profit net156.903lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă55,82%
Marjă brută56,82%
Rentabilitatea capitalurilor102,45%
Rentabilitatea activelor82,53%
Grad de îndatorare20,42%
Lichiditate curentă4,89
Cifră de afaceri pe salariat281.066lei
Fond de rulment151.118lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
712,09%
Creștere anuală compusă
712,09%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre SAFIR TAXI MURES S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SAFIR TAXI MURES S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 281.066 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 156.903 lei.
SAFIR TAXI MURES S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SAFIR TAXI MURES S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are SAFIR TAXI MURES S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SAFIR TAXI MURES S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 38.820 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SAFIR TAXI MURES S.R.L.?
96 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SAFIR TAXI MURES S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SAFIR TAXI MURES S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4932 — Transporturi cu taxiuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .