INOVATION PREST S.R.L.

Activă

4332 Lucrări de tâmplărie şi dulgherie

INOVATION PREST S.R.L. (CUI 50659661) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Câmpineanca Com. Câmpineanca, VRANCEA, înregistrată la 8 octombrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de tâmplărie şi dulgherie” (CAEN 4332).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 119.183 lei, profit net de 6.376 lei, datorii de 13.311 lei, capitaluri proprii de 6.576 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 70 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
119.08%
Lichiditate
0.84 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

119.183lei

Venituri totale

119.183lei

Rezultat net

6.376lei

Datorii

13.311lei

Capitaluri proprii

6.576lei

Capital de lucru

-2.133lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

119.183lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024028874001
Data înregistrării
8 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
Sediu social
JUD. VRANCEA, SAT CÂMPINEANCA COM. CÂMPINEANCA, STR TINERETULUI, NR.7, CAMERĂ MANSARDĂ

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+893,2%
Profitul, față de anul trecut
+163,7%
Creștere anuală compusă
+893,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate58.83%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.84 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate5.35%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare119.08%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință893.19%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante11.178lei
I3Stocuri9.653lei
I4Creanțe215lei
I5Casa și conturi la bănci1.310lei
I6Cheltuieli în avans8.709lei

Pasiv

I7Datorii13.311lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.576lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă119.183lei
I14Venituri totale119.183lei
I15Cheltuieli totale111.639lei
I16Profit brut7.544lei
I18Profit net6.376lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă5,35%
Marjă brută6,33%
Rentabilitatea capitalurilor96,96%
Rentabilitatea activelor57,04%
Grad de îndatorare119,08%
Lichiditate curentă0,84
Cifră de afaceri pe salariat119.183lei
Fond de rulment-2.133lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
893,19%
Creștere anuală compusă
893,19%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre INOVATION PREST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are INOVATION PREST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 119.183 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.376 lei.
INOVATION PREST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INOVATION PREST S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are INOVATION PREST S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INOVATION PREST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 13.311 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INOVATION PREST S.R.L.?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INOVATION PREST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INOVATION PREST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .