ECOHABITAT CONSTRUCTION S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

ECOHABITAT CONSTRUCTION S.R.L. (CUI 50659580) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 8 octombrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 857.851 lei, profit net de 6.183 lei, datorii de 432.055 lei, capitaluri proprii de 4.889 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
98.88%
Solvabilitate
1.12%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

857.851lei

Venituri totale

857.851lei

Rezultat net

6.183lei

Datorii

432.055lei

Capitaluri proprii

4.889lei

Capital de lucru

-10.683lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

857.851lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024028828000
Data înregistrării
8 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. GRIGORE T. POPA, NR.26, CAMERA 4, ET.1, AP.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6.859,1%
Profitul, față de anul trecut
+1.271%
Creștere anuală compusă
+6.859,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.12%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.98 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.72%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare98.88%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință6859.12%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4820242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate15.572lei
I2Active circulante421.372lei
I3Stocuri232.732lei
I4Creanțe177.657lei
I5Casa și conturi la bănci10.983lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii432.055lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.889lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă857.851lei
I14Venituri totale857.851lei
I15Cheltuieli totale850.518lei
I16Profit brut7.333lei
I18Profit net6.183lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă0,72%
Marjă brută0,85%
Rentabilitatea capitalurilor126,47%
Rentabilitatea activelor1,42%
Grad de îndatorare98,88%
Lichiditate curentă0,98
Cifră de afaceri pe salariat857.851lei
Fond de rulment-10.683lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
6.859,12%
Creștere anuală compusă
6.859,12%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre ECOHABITAT CONSTRUCTION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ECOHABITAT CONSTRUCTION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 857.851 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.183 lei.
ECOHABITAT CONSTRUCTION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ECOHABITAT CONSTRUCTION S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ECOHABITAT CONSTRUCTION S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ECOHABITAT CONSTRUCTION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 432.055 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ECOHABITAT CONSTRUCTION S.R.L.?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ECOHABITAT CONSTRUCTION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ECOHABITAT CONSTRUCTION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .