CN NIC REZIDENTIAL S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

CN NIC REZIDENTIAL S.R.L. (CUI 50645984) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Horăşti Mun. Motru, GORJ, înregistrată la 4 octombrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 583.743 lei, profit net de 41.484 lei, datorii de 24.878 lei, capitaluri proprii de 66.688 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

583.743lei

Venituri totale

588.808lei

Rezultat net

41.484lei

Datorii

24.878lei

Capitaluri proprii

66.688lei

Capital de lucru

66.688lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

194.581lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024028091002
Data înregistrării
4 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. GORJ, LOC. HORĂŞTI MUN. MOTRU, ULŢ. SCOARŢA, NR.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+389,2%
Profitul, față de anul trecut
+65,9%
Creștere anuală compusă
+389,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate72.83%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.68 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate7.11%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare27.17%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință389.21%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante91.566lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe82.589lei
I5Casa și conturi la bănci8.977lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii24.878lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri66.688lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă583.743lei
I14Venituri totale588.808lei
I15Cheltuieli totale535.579lei
I16Profit brut53.229lei
I18Profit net41.484lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă7,11%
Marjă brută9,12%
Rentabilitatea capitalurilor62,21%
Rentabilitatea activelor45,31%
Grad de îndatorare27,17%
Lichiditate curentă3,68
Cifră de afaceri pe salariat194.581lei
Fond de rulment66.688lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
389,21%
Creștere anuală compusă
389,21%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre CN NIC REZIDENTIAL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CN NIC REZIDENTIAL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 583.743 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 41.484 lei.
CN NIC REZIDENTIAL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CN NIC REZIDENTIAL S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are CN NIC REZIDENTIAL S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CN NIC REZIDENTIAL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 24.878 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CN NIC REZIDENTIAL S.R.L.?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CN NIC REZIDENTIAL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CN NIC REZIDENTIAL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .