VLADIMIR CONSTRUCŢII DURABILE S.R.L.

Activă

4399 Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

VLADIMIR CONSTRUCŢII DURABILE S.R.L. (CUI 50643622) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Româneşti Com. Potlogi, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 3 octombrie 2024, cu activitatea principală „alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.” (CAEN 4399).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.638.234 lei, profit net de 2.434.949 lei, datorii de 1.742.111 lei, capitaluri proprii de 2.435.198 lei, 26 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.638.234lei

Venituri totale

4.638.234lei

Rezultat net

2.434.949lei

Datorii

1.742.111lei

Capitaluri proprii

2.435.198lei

Capital de lucru

2.093.612lei

Salariați

26

Cifră de afaceri pe salariat

178.394lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024027890008
Data înregistrării
3 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT ROMÂNEŞTI COM. POTLOGI, STR LĂIAŞI, NR.52

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.869,2%
Profitul, față de anul trecut
+1.433,8%
Creștere anuală compusă
+1.869,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate58.3%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.2 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate52.5%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare41.7%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință1869.22%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate341.586lei
I2Active circulante3.835.723lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe3.776.358lei
I5Casa și conturi la bănci59.365lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.742.111lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.435.198lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.638.234lei
I14Venituri totale4.638.234lei
I15Cheltuieli totale1.923.278lei
I16Profit brut2.714.956lei
I18Profit net2.434.949lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați26

Indicatori · 2025

Marjă netă52,5%
Marjă brută58,53%
Rentabilitatea capitalurilor99,99%
Rentabilitatea activelor58,29%
Grad de îndatorare41,7%
Lichiditate curentă2,20
Cifră de afaceri pe salariat178.394lei
Fond de rulment2.093.612lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.869,22%
Creștere anuală compusă
1.869,22%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre VLADIMIR CONSTRUCŢII DURABILE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VLADIMIR CONSTRUCŢII DURABILE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.638.234 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.434.949 lei.
VLADIMIR CONSTRUCŢII DURABILE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VLADIMIR CONSTRUCŢII DURABILE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are VLADIMIR CONSTRUCŢII DURABILE S.R.L.?
26 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VLADIMIR CONSTRUCŢII DURABILE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.742.111 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VLADIMIR CONSTRUCŢII DURABILE S.R.L.?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VLADIMIR CONSTRUCŢII DURABILE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VLADIMIR CONSTRUCŢII DURABILE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .