MAYA & GEORGE AGRO S.R.L.
Activă0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
MAYA & GEORGE AGRO S.R.L. (CUI 50633718) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Panade Com. Sâncel, ALBA, înregistrată la 2 octombrie 2024, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.322.610 lei, profit net de 150.561 lei, datorii de 5.729.988 lei, capitaluri proprii de 48.411 lei, 2 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 50 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa C
Risc moderat
50 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Lichiditate
- 0.47 x
- Îndatorare
- 99.16%
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
1.322.610lei
Venituri totale
3.054.765lei
Rezultat net
150.561lei
Datorii
5.729.988lei
Capitaluri proprii
48.411lei
Capital de lucru
-3.020.339lei
Salariați
2
Cifră de afaceri pe salariat
661.305lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2024027350009
- Data înregistrării
- 2 octombrie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
- Sediu social
- JUD. ALBA, SAT PANADE COM. SÂNCEL, , NR.197
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +1.031,4%
- Profitul, față de anul trecut
- +247,1%
- Creștere anuală compusă
- +1.031,4%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc moderat
Ce l-a dat
- Solvabilitate0.84%
Firma e finanțată aproape numai din datorii.
- Lichiditate0.47 x
Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.
- Profitabilitate11.38%
Marjă netă ridicată.
- Îndatorare99.16%
Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.
- Tendință1031.41%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor1 ani
Un an cu pierdere în perioada analizată.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 1.031,41%
- Creștere anuală compusă
- 1.031,41%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit
0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Cele mai nou înregistrate în județul Alba
- HENDREA MARIUS-ILIE PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55659743 · Sat Presaca Ampoiului Com. Meteş · înființată 02.10.2026PFA
- CIUFUDEAN CHRISTOPHER-SEBASTIAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55622426 · Sat Valea Lungă Com. Valea Lungă · înființată 23.09.2026PFA
- PEDRO LOGISTIC S.R.L. CUI 54787876 · Sat Văleni Com. Meteş · înființată 28.05.2026SRL
- DECEAN TEODORA ANAMARIA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 54625602 · Orş. Ocna Mureş · înființată 06.05.2026TVAII
- ŞUFANĂ NICOLAE ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 54414486 · Sat Ungurei Com. Roşia de Secaş · înființată 02.04.2026TVAII
- GHIŞA ADINA RALUCA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 54088983 · Mun. Alba Iulia · înființată 25.02.2026II
Întrebări despre MAYA & GEORGE AGRO S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are MAYA & GEORGE AGRO S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.322.610 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 150.561 lei.
- MAYA & GEORGE AGRO S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus MAYA & GEORGE AGRO S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are MAYA & GEORGE AGRO S.R.L.?
- 2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are MAYA & GEORGE AGRO S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.729.988 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are MAYA & GEORGE AGRO S.R.L.?
- 50 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- MAYA & GEORGE AGRO S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are MAYA & GEORGE AGRO S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .