SUPERMARKET GEORGETA S.R.L.

ActivăÎn insolvență

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

SUPERMARKET GEORGETA S.R.L. (CUI 50631636) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Stâna Com. Socond, SATU MARE, înregistrată la 2 octombrie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.845.832 lei, profit net de 232.662 lei, datorii de 62.430 lei, capitaluri proprii de 283.557 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

Firma a intrat în insolvență în 2026.

Bilanțul pe 2025 e de dinaintea procedurii, deci scorul de mai sus descrie firma așa cum era atunci. Din 2026 încoace, scorul e plafonat la clasa E.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.845.832lei

Venituri totale

1.845.999lei

Rezultat net

232.662lei

Datorii

62.430lei

Capitaluri proprii

283.557lei

Capital de lucru

226.362lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

922.916lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
insolvenţă, este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
Nr. registrul comerțului
J2024027045000
Data înregistrării
2 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. SATU MARE, SAT STÂNA COM. SOCOND, STÎNA, NR.201

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+436,7%
Profitul, față de anul trecut
+358,9%
Creștere anuală compusă
+436,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate81.96%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.63 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate12.6%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare18.04%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință436.7%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate57.195lei
I2Active circulante288.792lei
I3Stocuri225.666lei
I4Creanțe2.813lei
I5Casa și conturi la bănci60.313lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii62.430lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri283.557lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.845.832lei
I14Venituri totale1.845.999lei
I15Cheltuieli totale1.569.620lei
I16Profit brut276.379lei
I18Profit net232.662lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă12,6%
Marjă brută14,97%
Rentabilitatea capitalurilor82,05%
Rentabilitatea activelor67,25%
Grad de îndatorare18,04%
Lichiditate curentă4,63
Cifră de afaceri pe salariat922.916lei
Fond de rulment226.362lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
436,7%
Creștere anuală compusă
436,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre SUPERMARKET GEORGETA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SUPERMARKET GEORGETA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.845.832 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 232.662 lei.
SUPERMARKET GEORGETA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SUPERMARKET GEORGETA S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are SUPERMARKET GEORGETA S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SUPERMARKET GEORGETA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 62.430 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SUPERMARKET GEORGETA S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SUPERMARKET GEORGETA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SUPERMARKET GEORGETA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .