AUTOISAC S.R.L.

Activă

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

AUTOISAC S.R.L. (CUI 50619420) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Moroeni Com. Moroeni, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 1 octombrie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 244.813 lei, profit net de 10.030 lei, datorii de 27.149 lei, capitaluri proprii de 3.562 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
88.4%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

244.813lei

Venituri totale

271.784lei

Rezultat net

10.030lei

Datorii

27.149lei

Capitaluri proprii

3.562lei

Capital de lucru

3.562lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

244.813lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024026428004
Data înregistrării
1 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT MOROENI COM. MOROENI, STR. PRINCIPALĂ, NR.143

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+695,3%
Profitul, față de anul trecut
+243,9%
Creștere anuală compusă
+695,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.6%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.13 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.1%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare88.4%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință695.29%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante30.711lei
I3Stocuri10.658lei
I4Creanțe105lei
I5Casa și conturi la bănci19.948lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii27.149lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.562lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă244.813lei
I14Venituri totale271.784lei
I15Cheltuieli totale259.672lei
I16Profit brut12.112lei
I18Profit net10.030lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă4,1%
Marjă brută4,95%
Rentabilitatea capitalurilor281,58%
Rentabilitatea activelor32,66%
Grad de îndatorare88,4%
Lichiditate curentă1,13
Cifră de afaceri pe salariat244.813lei
Fond de rulment3.562lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
695,29%
Creștere anuală compusă
695,29%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre AUTOISAC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AUTOISAC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 244.813 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 10.030 lei.
AUTOISAC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AUTOISAC S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are AUTOISAC S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AUTOISAC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 27.149 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AUTOISAC S.R.L.?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AUTOISAC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AUTOISAC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .