FESTART CREATIV S.R.L.

Activă

9003 Activităţi de creaţie artistică

FESTART CREATIV S.R.L. (CUI 50596520) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Curtici, ARAD, înregistrată la 26 septembrie 2024, cu activitatea principală „activităţi de creaţie artistică” (CAEN 9003).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 105.903 lei, profit net de 39.939 lei, datorii de 3.049 lei, capitaluri proprii de 40.179 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

105.903lei

Venituri totale

105.816lei

Rezultat net

39.939lei

Datorii

3.049lei

Capitaluri proprii

40.179lei

Capital de lucru

36.421lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024025222005
Data înregistrării
26 septembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
9003 — Activităţi de creaţie artistică
Sediu social
JUD. ARAD, ORŞ. CURTICI, STR. CRIŞAN, NR.22A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+29,4%
Profitul, față de anul trecut
-34,6%
Creștere anuală compusă
+29,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate92.95%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate12.95 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate37.71%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare7.05%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință29.35%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.758lei
I2Active circulante39.470lei
I3Stocuri590lei
I4Creanțe400lei
I5Casa și conturi la bănci38.480lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.049lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri40.179lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă105.903lei
I14Venituri totale105.816lei
I15Cheltuieli totale57.847lei
I16Profit brut47.969lei
I18Profit net39.939lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă37,71%
Marjă brută45,3%
Rentabilitatea capitalurilor99,4%
Rentabilitatea activelor92,39%
Grad de îndatorare7,05%
Lichiditate curentă12,95
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment36.421lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
29,35%
Creștere anuală compusă
29,35%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea R · Spectacole, activități culturale și recreative

9003 Activități de creație artistică

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre FESTART CREATIV S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FESTART CREATIV S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 105.903 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 39.939 lei.
FESTART CREATIV S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FESTART CREATIV S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are FESTART CREATIV S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FESTART CREATIV S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.049 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FESTART CREATIV S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FESTART CREATIV S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FESTART CREATIV S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9003 — Activităţi de creaţie artistică.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .