NEOTECH IT SOLUTIONS S.R.L.

Activă

6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei

NEOTECH IT SOLUTIONS S.R.L. (CUI 50588579) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Otopeni, ILFOV, înregistrată la 24 septembrie 2024, cu activitatea principală „alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei” (CAEN 6209).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 242.727 lei, profit net de 24.850 lei, datorii de 67.362 lei, capitaluri proprii de 25.090 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.96 x
Îndatorare
72.86%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

242.727lei

Venituri totale

243.703lei

Rezultat net

24.850lei

Datorii

67.362lei

Capitaluri proprii

25.090lei

Capital de lucru

-2.612lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024024538004
Data înregistrării
24 septembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
6209 — Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
Sediu social
JUD. ILFOV, ORŞ. OTOPENI, STR. ŢIBLEŞ, NR.12D, BL.1, AP.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+559,4%
Profitul, față de anul trecut
+719,9%
Creștere anuală compusă
+559,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.14%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.96 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate10.24%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare72.86%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință559.35%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7220242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate27.702lei
I2Active circulante64.750lei
I3Stocuri13.104lei
I4Creanțe22.711lei
I5Casa și conturi la bănci28.935lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii67.362lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri25.090lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă242.727lei
I14Venituri totale243.703lei
I15Cheltuieli totale209.472lei
I16Profit brut34.231lei
I18Profit net24.850lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă10,24%
Marjă brută14,1%
Rentabilitatea capitalurilor99,04%
Rentabilitatea activelor26,88%
Grad de îndatorare72,86%
Lichiditate curentă0,96
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-2.612lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
559,35%
Creștere anuală compusă
559,35%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre NEOTECH IT SOLUTIONS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are NEOTECH IT SOLUTIONS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 242.727 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 24.850 lei.
NEOTECH IT SOLUTIONS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NEOTECH IT SOLUTIONS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are NEOTECH IT SOLUTIONS S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NEOTECH IT SOLUTIONS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 67.362 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NEOTECH IT SOLUTIONS S.R.L.?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NEOTECH IT SOLUTIONS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NEOTECH IT SOLUTIONS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6209 — Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .