MAD FOREST S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

MAD FOREST S.R.L. (CUI 50583741) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sadu Com. Sadu, SIBIU, înregistrată la 24 septembrie 2024, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 241.525 lei, profit net de 54.320 lei, datorii de 128.419 lei, capitaluri proprii de 124.549 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.08 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

241.525lei

Venituri totale

241.525lei

Rezultat net

54.320lei

Datorii

128.419lei

Capitaluri proprii

124.549lei

Capital de lucru

-118.567lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

241.525lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024024507000
Data înregistrării
24 septembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. SIBIU, SAT SADU COM. SADU, STR. UZINEI, NR.50

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+164,2%
Profitul, față de anul trecut
-22,4%
Creștere anuală compusă
+164,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate49.24%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.08 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate22.49%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare50.76%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință164.2%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7520242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate243.116lei
I2Active circulante9.852lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci9.852lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii128.419lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri124.549lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă241.525lei
I14Venituri totale241.525lei
I15Cheltuieli totale187.205lei
I16Profit brut54.320lei
I18Profit net54.320lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă22,49%
Marjă brută22,49%
Rentabilitatea capitalurilor43,61%
Rentabilitatea activelor21,47%
Grad de îndatorare50,76%
Lichiditate curentă0,08
Cifră de afaceri pe salariat241.525lei
Fond de rulment-118.567lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
164,2%
Creștere anuală compusă
164,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre MAD FOREST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MAD FOREST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 241.525 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 54.320 lei.
MAD FOREST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MAD FOREST S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are MAD FOREST S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MAD FOREST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 128.419 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MAD FOREST S.R.L.?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MAD FOREST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MAD FOREST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .