JOHN CONSTRUCT PLUS S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

JOHN CONSTRUCT PLUS S.R.L. (CUI 50581821) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Purcăreni Com. Miceşti, ARGEŞ, înregistrată la 24 septembrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 176.510 lei, profit net de 26.125 lei, datorii de 74.658 lei, capitaluri proprii de 26.893 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
73.52%
Solvabilitate
26.48%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

176.510lei

Venituri totale

176.510lei

Rezultat net

26.125lei

Datorii

74.658lei

Capitaluri proprii

26.893lei

Capital de lucru

26.893lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

58.837lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024024299008
Data înregistrării
24 septembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. ARGEŞ, SAT PURCĂRENI COM. MICEŞTI, NR.90D

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+178%
Profitul, față de anul trecut
-26,8%
Creștere anuală compusă
+178%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.48%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.36 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate14.8%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare73.52%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință177.97%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7820242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante101.551lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe38.995lei
I5Casa și conturi la bănci62.556lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii74.658lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri26.893lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă176.510lei
I14Venituri totale176.510lei
I15Cheltuieli totale148.884lei
I16Profit brut27.626lei
I18Profit net26.125lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă14,8%
Marjă brută15,65%
Rentabilitatea capitalurilor97,14%
Rentabilitatea activelor25,73%
Grad de îndatorare73,52%
Lichiditate curentă1,36
Cifră de afaceri pe salariat58.837lei
Fond de rulment26.893lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
177,97%
Creștere anuală compusă
177,97%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre JOHN CONSTRUCT PLUS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are JOHN CONSTRUCT PLUS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 176.510 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 26.125 lei.
JOHN CONSTRUCT PLUS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus JOHN CONSTRUCT PLUS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are JOHN CONSTRUCT PLUS S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are JOHN CONSTRUCT PLUS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 74.658 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are JOHN CONSTRUCT PLUS S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
JOHN CONSTRUCT PLUS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are JOHN CONSTRUCT PLUS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .