IMMOS INVEST S.R.L.

Activă

4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

IMMOS INVEST S.R.L. (CUI 50575854) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 23 septembrie 2024, cu activitatea principală „dezvoltare (promovare) imobiliară” (CAEN 4110).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.641.851 lei, profit net de 843.697 lei, datorii de 21.576.344 lei, capitaluri proprii de 841.094 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
96.26%
Solvabilitate
3.75%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.641.851lei

Venituri totale

6.804.128lei

Rezultat net

843.697lei

Datorii

21.576.344lei

Capitaluri proprii

841.094lei

Capital de lucru

833.076lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024024035006
Data înregistrării
23 septembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. FORJEI, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
—
Profitul, față de anul trecut
+30.199,8%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate3.75%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.7%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare96.26%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.507lei
I2Active circulante22.409.420lei
I3Stocuri22.072.840lei
I4Creanțe78.921lei
I5Casa și conturi la bănci257.659lei
I6Cheltuieli în avans3.511lei

Pasiv

I7Datorii21.576.344lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri841.094lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.641.851lei
I14Venituri totale6.804.128lei
I15Cheltuieli totale5.801.541lei
I16Profit brut1.002.587lei
I18Profit net843.697lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă12,7%
Marjă brută15,09%
Rentabilitatea capitalurilor100,31%
Rentabilitatea activelor3,76%
Grad de îndatorare96,26%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment833.076lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
—
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre IMMOS INVEST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are IMMOS INVEST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.641.851 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 843.697 lei.
IMMOS INVEST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IMMOS INVEST S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are IMMOS INVEST S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IMMOS INVEST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 21.576.344 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IMMOS INVEST S.R.L.?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IMMOS INVEST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IMMOS INVEST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .