TRANSHAR-FOREX S.R.L.

Activă

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

TRANSHAR-FOREX S.R.L. (CUI 505755) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Misentea Com. Leliceni, HARGHITA, înregistrată la 4 decembrie 1992, cu activitatea principală „fabricarea de mobilă n.c.a.” (CAEN 3109).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.064.667 lei, profit net de 4.623 lei, datorii de 233.515 lei, capitaluri proprii de 130.917 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-47.66%
Profitabilitate
0.43%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.064.667lei

Venituri totale

1.388.394lei

Rezultat net

4.623lei

Datorii

233.515lei

Capitaluri proprii

130.917lei

Capital de lucru

125.921lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

88.722lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J19/342/1991
Data înregistrării
4 decembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Sediu social
JUD. HARGHITA, SAT MISENTEA COM. LELICENI, NR.77

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-47,7%
Profitul, față de anul trecut
-72%
Creștere anuală compusă
-8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.92%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.54 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.43%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare64.08%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-47.66%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6720082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.996lei
I2Active circulante359.436lei
I3Stocuri345.713lei
I4Creanțe3.593lei
I5Casa și conturi la bănci10.130lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii233.515lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri130.917lei
I11Capital subscris vărsat45.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.064.667lei
I14Venituri totale1.388.394lei
I15Cheltuieli totale1.382.824lei
I16Profit brut5.570lei
I18Profit net4.623lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă0,43%
Marjă brută0,52%
Rentabilitatea capitalurilor3,53%
Rentabilitatea activelor1,27%
Grad de îndatorare64,08%
Lichiditate curentă1,54
Cifră de afaceri pe salariat88.722lei
Fond de rulment125.921lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-47,66%
Creștere anuală compusă
-7,98%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre TRANSHAR-FOREX S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TRANSHAR-FOREX S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.064.667 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.623 lei.
TRANSHAR-FOREX S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TRANSHAR-FOREX S.R.L.?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TRANSHAR-FOREX S.R.L.?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TRANSHAR-FOREX S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 233.515 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TRANSHAR-FOREX S.R.L.?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TRANSHAR-FOREX S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TRANSHAR-FOREX S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .