RMETALS EUROPE S.R.L.

Activă

2562 Operaţiuni de mecanică generală

RMETALS EUROPE S.R.L. (CUI 50570725) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bistriţa, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 20 septembrie 2024, cu activitatea principală „operaţiuni de mecanică generală” (CAEN 2562).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 271.291 lei, profit net de 31.795 lei, datorii de 64.987 lei, capitaluri proprii de 32.694 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.52 x
Îndatorare
66.53%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

271.291lei

Venituri totale

271.291lei

Rezultat net

31.795lei

Datorii

64.987lei

Capitaluri proprii

32.694lei

Capital de lucru

-31.376lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

90.430lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024023471009
Data înregistrării
20 septembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
2562 — Operaţiuni de mecanică generală
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, STR. GHINZII, NR.90

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.175,3%
Profitul, față de anul trecut
+4.448,6%
Creștere anuală compusă
+1.175,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.47%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.52 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate11.72%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare66.53%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință1175.28%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate64.070lei
I2Active circulante33.611lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe7.000lei
I5Casa și conturi la bănci26.611lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii64.987lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri32.694lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă271.291lei
I14Venituri totale271.291lei
I15Cheltuieli totale237.190lei
I16Profit brut34.101lei
I18Profit net31.795lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă11,72%
Marjă brută12,57%
Rentabilitatea capitalurilor97,25%
Rentabilitatea activelor32,55%
Grad de îndatorare66,53%
Lichiditate curentă0,52
Cifră de afaceri pe salariat90.430lei
Fond de rulment-31.376lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.175,28%
Creștere anuală compusă
1.175,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2562 Fabricarea articolelor de feronerie

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre RMETALS EUROPE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RMETALS EUROPE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 271.291 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 31.795 lei.
RMETALS EUROPE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RMETALS EUROPE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are RMETALS EUROPE S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RMETALS EUROPE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 64.987 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RMETALS EUROPE S.R.L.?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RMETALS EUROPE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RMETALS EUROPE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2562 — Operaţiuni de mecanică generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .