CORES SWP S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

CORES SWP S.R.L. (CUI 50569658) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Com. Ceahlău, NEAMŢ, înregistrată la 19 septembrie 2024, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.957 lei, profit net de 17.688 lei, datorii de 92.734 lei, capitaluri proprii de 11.403 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
89.05%
Lichiditate
1 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.957lei

Venituri totale

46.313lei

Rezultat net

17.688lei

Datorii

92.734lei

Capitaluri proprii

11.403lei

Capital de lucru

-392lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024023438002
Data înregistrării
19 septembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. NEAMŢ, COM. CEAHLĂU, , NR.303, SAT DURĂU

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+823,4%
Profitul, față de anul trecut
+372,8%
Creștere anuală compusă
+823,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate10.95%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate110.85%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare89.05%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință823.44%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.795lei
I2Active circulante92.342lei
I3Stocuri71.553lei
I4Creanțe9.541lei
I5Casa și conturi la bănci11.248lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii92.734lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri11.403lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.957lei
I14Venituri totale46.313lei
I15Cheltuieli totale26.542lei
I16Profit brut19.771lei
I18Profit net17.688lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă110,85%
Marjă brută123,9%
Rentabilitatea capitalurilor155,12%
Rentabilitatea activelor16,99%
Grad de îndatorare89,05%
Lichiditate curentă1,00
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-392lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
823,44%
Creștere anuală compusă
823,44%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre CORES SWP S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CORES SWP S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.957 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 17.688 lei.
CORES SWP S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CORES SWP S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are CORES SWP S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CORES SWP S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 92.734 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CORES SWP S.R.L.?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CORES SWP S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CORES SWP S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .