ASIA PREMIUM KONSTRUCT 2024 S.R.L.
Activă4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
ASIA PREMIUM KONSTRUCT 2024 S.R.L. (CUI 50563833) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Comana Com. Comana, GIURGIU, înregistrată la 19 septembrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 208.340 lei, profit net de 8.446 lei, datorii de 79.571 lei, capitaluri proprii de 8.888 lei, 1 salariat.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa D
Risc ridicat
39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Datoriile depășesc totalul activelor.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
Din cei șase factori ieșeau 55 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.
- Îndatorare
- 116.23%
- Lichiditate
- 0.82 x
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
208.340lei
Venituri totale
208.340lei
Rezultat net
8.446lei
Datorii
79.571lei
Capitaluri proprii
8.888lei
Capital de lucru
-14.620lei
Salariați
1
Cifră de afaceri pe salariat
208.340lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2024023224005
- Data înregistrării
- 19 septembrie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- Sediu social
- JUD. GIURGIU, SAT COMANA COM. COMANA, STR. SOBARILOR, NR.716, BIROUL NR.1. SUPRAFAŢĂ 10MP
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +5,3%
- Profitul, față de anul trecut
- -93,7%
- Creștere anuală compusă
- +5,3%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc ridicat
Ce l-a dat
- Solvabilitate12.98%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate0.82 x
Activele circulante nu acoperă toate datoriile.
- Profitabilitate4.05%
Marjă netă modestă.
- Îndatorare116.23%
Datoriile depășesc valoarea activelor.
- Tendință5.25%
Cifra de afaceri a crescut.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 5,25%
- Creștere anuală compusă
- 5,25%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea F · Construcții
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu
- ALCON GRIFO DESIGN S.R.L. CUI 51088164 · Orş. Bolintin-Vale · înființată 09.01.2025TVASRL
- DM IDEAL CONSTRUCT S.R.L. CUI 51066042 · Sat Trestieni Com. Ulmi · înființată 23.12.2024TVASRL
- TOP ROLLER MIRRAL S.R.L. CUI 51066085 · Sat Floreşti Com. Floreşti-Stoeneşti · înființată 23.12.2024TVASRL
- CRIS OVY FAMILY S.R.L. CUI 51047059 · Sat Pădureni Com. Buturugeni · înființată 17.12.2024SRL
- MARYMAT NICOLAS CONSTRUCT S.R.L. CUI 51035569 · Sat Naipu Com. Ghimpaţi · înființată 16.12.2024SRL
- OLTICON FINISAJE COMPACT S.R.L. CUI 51030596 · Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale · înființată 13.12.2024TVASRL
Întrebări despre ASIA PREMIUM KONSTRUCT 2024 S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are ASIA PREMIUM KONSTRUCT 2024 S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 208.340 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.446 lei.
- ASIA PREMIUM KONSTRUCT 2024 S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus ASIA PREMIUM KONSTRUCT 2024 S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are ASIA PREMIUM KONSTRUCT 2024 S.R.L.?
- 1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are ASIA PREMIUM KONSTRUCT 2024 S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 79.571 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are ASIA PREMIUM KONSTRUCT 2024 S.R.L.?
- 39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- ASIA PREMIUM KONSTRUCT 2024 S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are ASIA PREMIUM KONSTRUCT 2024 S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .