TKOCONSTRUCT S.R.L.

ActivăÎn insolvență

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

TKOCONSTRUCT S.R.L. (CUI 50562102) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Deva, HUNEDOARA, înregistrată la 18 septembrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 828.731 lei, profit net de 208.138 lei, datorii de 274.003 lei, capitaluri proprii de 208.338 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

Firma a intrat în insolvență în 2026.

Bilanțul pe 2025 e de dinaintea procedurii, deci scorul de mai sus descrie firma așa cum era atunci. Din 2026 încoace, scorul e plafonat la clasa E.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.82 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

828.731lei

Venituri totale

828.731lei

Rezultat net

208.138lei

Datorii

274.003lei

Capitaluri proprii

208.338lei

Capital de lucru

-50.568lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

207.183lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
este sub incidenţa Legii nr. 85/2014, insolvenţă
Nr. registrul comerțului
J2024023145007
Data înregistrării
18 septembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, STR. GEORGE ENESCU, NR.2, BL.4A, SC.2, ET.2, AP.16

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+898,5%
Profitul, față de anul trecut
+311,8%
Creștere anuală compusă
+898,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.19%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.82 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate25.12%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare56.81%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință898.47%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate258.906lei
I2Active circulante223.435lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe215.000lei
I5Casa și conturi la bănci8.435lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii274.003lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri208.338lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă828.731lei
I14Venituri totale828.731lei
I15Cheltuieli totale595.432lei
I16Profit brut233.299lei
I18Profit net208.138lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă25,12%
Marjă brută28,15%
Rentabilitatea capitalurilor99,9%
Rentabilitatea activelor43,15%
Grad de îndatorare56,81%
Lichiditate curentă0,82
Cifră de afaceri pe salariat207.183lei
Fond de rulment-50.568lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
898,47%
Creștere anuală compusă
898,47%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre TKOCONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TKOCONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 828.731 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 208.138 lei.
TKOCONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TKOCONSTRUCT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are TKOCONSTRUCT S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TKOCONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 274.003 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TKOCONSTRUCT S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TKOCONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TKOCONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .