EMA POST SOLUTIONS S.R.L.

Activă

5320 Alte activităţi poştale şi de curier

EMA POST SOLUTIONS S.R.L. (CUI 50533689) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Slatina, OLT, înregistrată la 11 septembrie 2024, cu activitatea principală „alte activităţi poştale şi de curier” (CAEN 5320).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.409.111 lei, profit net de 258.122 lei, datorii de 209.071 lei, capitaluri proprii de 166.388 lei, 26 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.409.111lei

Venituri totale

2.409.111lei

Rezultat net

258.122lei

Datorii

209.071lei

Capitaluri proprii

166.388lei

Capital de lucru

166.029lei

Salariați

26

Cifră de afaceri pe salariat

92.658lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024021654000
Data înregistrării
11 septembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
5320 — Alte activităţi poştale şi de curier
Sediu social
JUD. OLT, MUN. SLATINA, ALEEA LĂMÎIŢEI, NR.4, BL.C15, SC.A, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+637,4%
Profitul, față de anul trecut
+380,8%
Creștere anuală compusă
+637,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate44.32%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.79 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate10.71%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare55.68%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință637.41%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate359lei
I2Active circulante375.100lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe141.638lei
I5Casa și conturi la bănci233.462lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii209.071lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri166.388lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.409.111lei
I14Venituri totale2.409.111lei
I15Cheltuieli totale2.084.180lei
I16Profit brut324.931lei
I18Profit net258.122lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați26

Indicatori · 2025

Marjă netă10,71%
Marjă brută13,49%
Rentabilitatea capitalurilor155,13%
Rentabilitatea activelor68,75%
Grad de îndatorare55,68%
Lichiditate curentă1,79
Cifră de afaceri pe salariat92.658lei
Fond de rulment166.029lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
637,41%
Creștere anuală compusă
637,41%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5320 Alte activități poștale și de curier

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre EMA POST SOLUTIONS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are EMA POST SOLUTIONS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.409.111 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 258.122 lei.
EMA POST SOLUTIONS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EMA POST SOLUTIONS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are EMA POST SOLUTIONS S.R.L.?
26 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EMA POST SOLUTIONS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 209.071 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EMA POST SOLUTIONS S.R.L.?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EMA POST SOLUTIONS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EMA POST SOLUTIONS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5320 — Alte activităţi poştale şi de curier.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .