PICUINSTAL S.R.L.

Activă

4321 Lucrări de instalaţii electrice

PICUINSTAL S.R.L. (CUI 50530674) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Văleni Com. Văleni, VASLUI, înregistrată la 11 septembrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii electrice” (CAEN 4321).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 488.371 lei, profit net de 293.263 lei, datorii de 80.581 lei, capitaluri proprii de 113.710 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 96 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

96

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

96 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

488.371lei

Venituri totale

515.273lei

Rezultat net

293.263lei

Datorii

80.581lei

Capitaluri proprii

113.710lei

Capital de lucru

268.637lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

244.186lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024021327007
Data înregistrării
11 septembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4321 — Lucrări de instalaţii electrice
Sediu social
JUD. VASLUI, SAT VĂLENI COM. VĂLENI, NR.122A, STR. PRINCIPALĂ

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.078,2%
Profitul, față de anul trecut
+1.517%
Creștere anuală compusă
+1.078,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

96clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.27%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate4.33 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate60.05%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare22.87%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință1078.22%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.159lei
I2Active circulante349.218lei
I3Stocuri82lei
I4Creanțe102.591lei
I5Casa și conturi la bănci246.545lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii80.581lei
I8Venituri în avans158.086lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri113.710lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă488.371lei
I14Venituri totale515.273lei
I15Cheltuieli totale167.475lei
I16Profit brut347.798lei
I18Profit net293.263lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă60,05%
Marjă brută71,22%
Rentabilitatea capitalurilor257,9%
Rentabilitatea activelor83,22%
Grad de îndatorare22,87%
Lichiditate curentă4,33
Cifră de afaceri pe salariat244.186lei
Fond de rulment268.637lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.078,22%
Creștere anuală compusă
1.078,22%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4321 Lucrări de instalații electrice

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre PICUINSTAL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PICUINSTAL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 488.371 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 293.263 lei.
PICUINSTAL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PICUINSTAL S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are PICUINSTAL S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PICUINSTAL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 80.581 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PICUINSTAL S.R.L.?
96 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PICUINSTAL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PICUINSTAL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4321 — Lucrări de instalaţii electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .