MACVI S.R.L.

Activă

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

MACVI S.R.L. (CUI 50502712) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Teasc Com. Teasc, DOLJ, înregistrată la 3 septembrie 2024, cu activitatea principală „comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (CAEN 4712).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 14.224.635 lei, profit net de 286.647 lei, datorii de 6.307.959 lei, capitaluri proprii de 286.887 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
95.65%
Solvabilitate
4.35%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

14.224.635lei

Venituri totale

14.259.829lei

Rezultat net

286.647lei

Datorii

6.307.959lei

Capitaluri proprii

286.887lei

Capital de lucru

-38.809lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

2.032.091lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024019912004
Data înregistrării
3 septembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sediu social
JUD. DOLJ, SAT TEASC COM. TEASC, STR SERBANESTI, NR.2, CAM. 3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.388,4%
Profitul, față de anul trecut
+160%
Creștere anuală compusă
+1.388,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate4.35%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.99 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.02%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare95.65%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință1388.38%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate325.696lei
I2Active circulante6.269.150lei
I3Stocuri4.242.180lei
I4Creanțe1.955.751lei
I5Casa și conturi la bănci71.219lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii6.307.959lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri286.887lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă14.224.635lei
I14Venituri totale14.259.829lei
I15Cheltuieli totale13.920.244lei
I16Profit brut339.585lei
I18Profit net286.647lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă2,02%
Marjă brută2,39%
Rentabilitatea capitalurilor99,92%
Rentabilitatea activelor4,35%
Grad de îndatorare95,65%
Lichiditate curentă0,99
Cifră de afaceri pe salariat2,03 mil.lei
Fond de rulment-38.809lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.388,38%
Creștere anuală compusă
1.388,38%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre MACVI S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MACVI S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 14.224.635 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 286.647 lei.
MACVI S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MACVI S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are MACVI S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MACVI S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.307.959 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MACVI S.R.L.?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MACVI S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MACVI S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .