PROCESS AUTOMATION S.R.L.

Activă

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

PROCESS AUTOMATION S.R.L. (CUI 50481652) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Oneşti, BACĂU, înregistrată la 29 august 2024, cu activitatea principală „activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6201).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 491.751 lei, profit net de 386.882 lei, datorii de 79.497 lei, capitaluri proprii de 51.457 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
60.71%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

491.751lei

Venituri totale

492.659lei

Rezultat net

386.882lei

Datorii

79.497lei

Capitaluri proprii

51.457lei

Capital de lucru

43.195lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

491.751lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024018804003
Data înregistrării
29 august 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. ONEŞTI, STR. CAŞINULUI, NR.23, SC.B, AP.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+341,4%
Profitul, față de anul trecut
+319,5%
Creștere anuală compusă
+341,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.29%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.54 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate78.67%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare60.71%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință341.39%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.262lei
I2Active circulante122.692lei
I3Stocuri2.373lei
I4Creanțe101.267lei
I5Casa și conturi la bănci19.052lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii79.497lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri51.457lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă491.751lei
I14Venituri totale492.659lei
I15Cheltuieli totale91.319lei
I16Profit brut401.340lei
I18Profit net386.882lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă78,67%
Marjă brută81,61%
Rentabilitatea capitalurilor751,85%
Rentabilitatea activelor295,43%
Grad de îndatorare60,71%
Lichiditate curentă1,54
Cifră de afaceri pe salariat491.751lei
Fond de rulment43.195lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
341,39%
Creștere anuală compusă
341,39%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre PROCESS AUTOMATION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PROCESS AUTOMATION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 491.751 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 386.882 lei.
PROCESS AUTOMATION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PROCESS AUTOMATION S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are PROCESS AUTOMATION S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PROCESS AUTOMATION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 79.497 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PROCESS AUTOMATION S.R.L.?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PROCESS AUTOMATION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PROCESS AUTOMATION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .