ART ALINMARCO S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

ART ALINMARCO S.R.L. (CUI 50473528) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Nereju Com. Nereju, VRANCEA, înregistrată la 27 august 2024, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 688.807 lei, profit net de 40.435 lei, datorii de 177.396 lei, capitaluri proprii de 54.426 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
76.52%
Solvabilitate
23.48%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

688.807lei

Venituri totale

688.807lei

Rezultat net

40.435lei

Datorii

177.396lei

Capitaluri proprii

54.426lei

Capital de lucru

38.384lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

172.202lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024018420007
Data înregistrării
27 august 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. VRANCEA, SAT NEREJU COM. NEREJU, STR NEREJU PLATOU, NR.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+547%
Profitul, față de anul trecut
+193,2%
Creștere anuală compusă
+547%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.48%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.22 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.87%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare76.52%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință547.03%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7520242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate16.042lei
I2Active circulante215.780lei
I3Stocuri180.120lei
I4Creanțe10.331lei
I5Casa și conturi la bănci25.329lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii177.396lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri54.426lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă688.807lei
I14Venituri totale688.807lei
I15Cheltuieli totale640.437lei
I16Profit brut48.370lei
I18Profit net40.435lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă5,87%
Marjă brută7,02%
Rentabilitatea capitalurilor74,29%
Rentabilitatea activelor17,44%
Grad de îndatorare76,52%
Lichiditate curentă1,22
Cifră de afaceri pe salariat172.202lei
Fond de rulment38.384lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
547,03%
Creștere anuală compusă
547,03%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre ART ALINMARCO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ART ALINMARCO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 688.807 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 40.435 lei.
ART ALINMARCO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ART ALINMARCO S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ART ALINMARCO S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ART ALINMARCO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 177.396 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ART ALINMARCO S.R.L.?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ART ALINMARCO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ART ALINMARCO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .