GENERAZIONE PIZZA S.R.L.

Activă

5610 Restaurante

GENERAZIONE PIZZA S.R.L. (CUI 50472522) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Otopeni, ILFOV, înregistrată la 27 august 2024, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5610).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.029.238 lei, profit net de 299.509 lei, datorii de 111.432 lei, capitaluri proprii de 50.627 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.53 x
Îndatorare
68.77%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.029.238lei

Venituri totale

1.029.238lei

Rezultat net

299.509lei

Datorii

111.432lei

Capitaluri proprii

50.627lei

Capital de lucru

-51.978lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

1.029.238lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024018029002
Data înregistrării
27 august 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
5610 — Restaurante
Sediu social
JUD. ILFOV, ORŞ. OTOPENI, INT. MESTEACĂNULUI, NR.8H, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.164,4%
Profitul, față de anul trecut
+611,9%
Creștere anuală compusă
+1.164,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.24%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.53 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate29.1%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare68.77%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință1164.36%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate102.593lei
I2Active circulante59.454lei
I3Stocuri1.910lei
I4Creanțe40.876lei
I5Casa și conturi la bănci16.668lei
I6Cheltuieli în avans12lei

Pasiv

I7Datorii111.432lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri50.627lei
I11Capital subscris vărsat210lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.029.238lei
I14Venituri totale1.029.238lei
I15Cheltuieli totale699.470lei
I16Profit brut329.768lei
I18Profit net299.509lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă29,1%
Marjă brută32,04%
Rentabilitatea capitalurilor591,6%
Rentabilitatea activelor184,83%
Grad de îndatorare68,77%
Lichiditate curentă0,53
Cifră de afaceri pe salariat1,03 mil.lei
Fond de rulment-51.978lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.164,36%
Creștere anuală compusă
1.164,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5610 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre GENERAZIONE PIZZA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GENERAZIONE PIZZA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.029.238 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 299.509 lei.
GENERAZIONE PIZZA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GENERAZIONE PIZZA S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are GENERAZIONE PIZZA S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GENERAZIONE PIZZA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 111.432 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GENERAZIONE PIZZA S.R.L.?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GENERAZIONE PIZZA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GENERAZIONE PIZZA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5610 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .