LIVADIA PRO S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

LIVADIA PRO S.R.L. (CUI 50470246) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Fârliug Com. Fârliug, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 27 august 2024, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 72.092 lei, pierdere netă de 1.159 lei, datorii de 43.612 lei, capitaluri proprii de 267 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 42 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

42

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

42 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-1.61%
Îndatorare
99.39%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

72.092lei

Venituri totale

72.177lei

Rezultat net

-1.159lei

Datorii

43.612lei

Capitaluri proprii

267lei

Capital de lucru

267lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024017992000
Data înregistrării
27 august 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT FÂRLIUG COM. FÂRLIUG, G FÎRLIUG, NR.62

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+329,1%
Profitul, față de anul trecut
-189,4%
Creștere anuală compusă
+329,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

42clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.61%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.01 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate-1.61%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare99.39%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință329.07%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4220242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante43.879lei
I3Stocuri6.941lei
I4Creanțe5.472lei
I5Casa și conturi la bănci31.466lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii43.612lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri267lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă72.092lei
I14Venituri totale72.177lei
I15Cheltuieli totale73.336lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă1.159lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă-1,61%
Marjă brută-1,61%
Rentabilitatea capitalurilor-434,08%
Rentabilitatea activelor-2,64%
Grad de îndatorare99,39%
Lichiditate curentă1,01
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment267lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
329,07%
Creștere anuală compusă
329,07%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre LIVADIA PRO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LIVADIA PRO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 72.092 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -1.159 lei.
LIVADIA PRO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LIVADIA PRO S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are LIVADIA PRO S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LIVADIA PRO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 43.612 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LIVADIA PRO S.R.L.?
42 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LIVADIA PRO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LIVADIA PRO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .