ROMÂNCUŢA SARA S.R.L.

Activă

4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare

ROMÂNCUŢA SARA S.R.L. (CUI 50468270) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Galaţi, GALAŢI, înregistrată la 26 august 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare” (CAEN 4719).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 30.470 lei, profit net de 386 lei, datorii de 4.373 lei, capitaluri proprii de 636 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 58 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

58

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

58 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
87.3%
Profitabilitate
1.27%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

30.470lei

Venituri totale

30.470lei

Rezultat net

386lei

Datorii

4.373lei

Capitaluri proprii

636lei

Capital de lucru

636lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024018093003
Data înregistrării
26 august 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.25, BL.A, SC.1, ET.PARTER, AP.17

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+404,1%
Profitul, față de anul trecut
+231,7%
Creștere anuală compusă
+404,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

58clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.7%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.15 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.27%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare87.3%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință404.05%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5820242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante5.009lei
I3Stocuri4.448lei
I4Creanțe20lei
I5Casa și conturi la bănci541lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.373lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri636lei
I11Capital subscris vărsat250lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă30.470lei
I14Venituri totale30.470lei
I15Cheltuieli totale29.245lei
I16Profit brut1.225lei
I18Profit net386lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă1,27%
Marjă brută4,02%
Rentabilitatea capitalurilor60,69%
Rentabilitatea activelor7,71%
Grad de îndatorare87,3%
Lichiditate curentă1,15
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment636lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
404,05%
Creștere anuală compusă
404,05%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre ROMÂNCUŢA SARA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ROMÂNCUŢA SARA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 30.470 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 386 lei.
ROMÂNCUŢA SARA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROMÂNCUŢA SARA S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ROMÂNCUŢA SARA S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROMÂNCUŢA SARA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.373 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROMÂNCUŢA SARA S.R.L.?
58 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROMÂNCUŢA SARA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROMÂNCUŢA SARA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .