AGRO NSD MARIA S.R.L.

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

AGRO NSD MARIA S.R.L. (CUI 50453407) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cioranii de Jos Com. Ciorani, PRAHOVA, înregistrată la 21 august 2024, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.776.885 lei, profit net de 245.023 lei, datorii de 1.599.400 lei, capitaluri proprii de 245.639 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
86.69%
Solvabilitate
13.31%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.776.885lei

Venituri totale

3.984.501lei

Rezultat net

245.023lei

Datorii

1.599.400lei

Capitaluri proprii

245.639lei

Capital de lucru

210.952lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

2.776.885lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024017342009
Data înregistrării
21 august 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT CIORANII DE JOS COM. CIORANI, STR. 8, NR.56, CAMERA 3, AP.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+277.588,5%
Profitul, față de anul trecut
+58.799,8%
Creștere anuală compusă
+277.588,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.31%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.13 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.82%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare86.69%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință277588.5%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate34.687lei
I2Active circulante1.810.352lei
I3Stocuri1.484.276lei
I4Creanțe307.311lei
I5Casa și conturi la bănci18.765lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.599.400lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri245.639lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.776.885lei
I14Venituri totale3.984.501lei
I15Cheltuieli totale3.646.460lei
I16Profit brut338.041lei
I18Profit net245.023lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă8,82%
Marjă brută12,17%
Rentabilitatea capitalurilor99,75%
Rentabilitatea activelor13,28%
Grad de îndatorare86,69%
Lichiditate curentă1,13
Cifră de afaceri pe salariat2,78 mil.lei
Fond de rulment210.952lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
277.588,5%
Creștere anuală compusă
277.588,5%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre AGRO NSD MARIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AGRO NSD MARIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.776.885 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 245.023 lei.
AGRO NSD MARIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AGRO NSD MARIA S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are AGRO NSD MARIA S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AGRO NSD MARIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.599.400 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AGRO NSD MARIA S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AGRO NSD MARIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AGRO NSD MARIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .