SILMAR FOOD S.R.L.

Activă

5612 Activități ale unităților mobile de alimentație

SILMAR FOOD S.R.L. (CUI 50441720) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 19 august 2024, cu activitatea principală „activități ale unităților mobile de alimentație” (CAEN 5612).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 359.679 lei, pierdere netă de 7.587 lei, datorii de 80.415 lei, capitaluri proprii de 9.198 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 50 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

50

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

50 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-2.11%
Îndatorare
89.74%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

359.679lei

Venituri totale

359.679lei

Rezultat net

-7.587lei

Datorii

80.415lei

Capitaluri proprii

9.198lei

Capital de lucru

8.933lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

359.679lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024016509003
Data înregistrării
19 august 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
5612 — Activități ale unităților mobile de alimentație
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. TOMIS, NR.310, CAMERA 1, BL.LT4, SC.B, ET.2, AP.36

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+213,7%
Profitul, față de anul trecut
-145,7%
Creștere anuală compusă
+213,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

50clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate10.26%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.11 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate-2.11%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare89.74%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință213.68%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate265lei
I2Active circulante89.348lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe548lei
I5Casa și conturi la bănci88.800lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii80.415lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.198lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă359.679lei
I14Venituri totale359.679lei
I15Cheltuieli totale356.844lei
I16Profit brut2.835lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă7.587lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă-2,11%
Marjă brută0,79%
Rentabilitatea capitalurilor-82,49%
Rentabilitatea activelor-8,47%
Grad de îndatorare89,74%
Lichiditate curentă1,11
Cifră de afaceri pe salariat359.679lei
Fond de rulment8.933lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
213,68%
Creștere anuală compusă
213,68%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5612 Activități ale unităților mobile de alimentație

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre SILMAR FOOD S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SILMAR FOOD S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 359.679 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -7.587 lei.
SILMAR FOOD S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SILMAR FOOD S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are SILMAR FOOD S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SILMAR FOOD S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 80.415 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SILMAR FOOD S.R.L.?
50 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SILMAR FOOD S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SILMAR FOOD S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5612 — Activități ale unităților mobile de alimentație.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .