ESCAPE SOLAR S.R.L.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

ESCAPE SOLAR S.R.L. (CUI 50439496) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Satu Mare, SATU MARE, înregistrată la 19 august 2024, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 36.602 lei, profit net de 1.384 lei, datorii de 6.756 lei, capitaluri proprii de 1.717 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
79.74%
Solvabilitate
20.26%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

36.602lei

Venituri totale

36.602lei

Rezultat net

1.384lei

Datorii

6.756lei

Capitaluri proprii

1.717lei

Capital de lucru

1.717lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024016624001
Data înregistrării
19 august 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. FÂNTÂNELE, BL.CF35, AP.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+717,4%
Profitul, față de anul trecut
+940,6%
Creștere anuală compusă
+717,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.26%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.78%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare79.74%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință717.37%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante8.473lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe3.058lei
I5Casa și conturi la bănci5.415lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii6.756lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.717lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă36.602lei
I14Venituri totale36.602lei
I15Cheltuieli totale33.717lei
I16Profit brut2.885lei
I18Profit net1.384lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă3,78%
Marjă brută7,88%
Rentabilitatea capitalurilor80,61%
Rentabilitatea activelor16,33%
Grad de îndatorare79,74%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment1.717lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
717,37%
Creștere anuală compusă
717,37%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre ESCAPE SOLAR S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ESCAPE SOLAR S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 36.602 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.384 lei.
ESCAPE SOLAR S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ESCAPE SOLAR S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ESCAPE SOLAR S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ESCAPE SOLAR S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.756 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ESCAPE SOLAR S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ESCAPE SOLAR S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ESCAPE SOLAR S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .