DANU PICTURA SI CREATIE ARTISTICA S.R.L.

Activă

9003 Activităţi de creaţie artistică

DANU PICTURA SI CREATIE ARTISTICA S.R.L. (CUI 50369404) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 15 iulie 2024, cu activitatea principală „activităţi de creaţie artistică” (CAEN 9003).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 26.619 lei, profit net de 3.989 lei, datorii de 6.577 lei, capitaluri proprii de -4.131 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 34 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

34

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

34 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 38 de puncte, dar scorul e plafonat la 34: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Solvabilitate
-168.89%
Îndatorare
268.89%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

26.619lei

Venituri totale

26.744lei

Rezultat net

3.989lei

Datorii

6.577lei

Capitaluri proprii

-4.131lei

Capital de lucru

-4.131lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/13806/2024
Data înregistrării
15 iulie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
9003 — Activităţi de creaţie artistică
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, B-DUL CHIŞINĂU, NR.19, BL.A5, SC.A, ET.8, AP.34

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+256,6%
Profitul, față de anul trecut
+147,9%
Creștere anuală compusă
+256,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

34clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-168.89%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.37 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate14.99%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare268.89%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință256.58%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante2.446lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci2.446lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii6.577lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-4.131lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă26.619lei
I14Venituri totale26.744lei
I15Cheltuieli totale22.540lei
I16Profit brut4.204lei
I18Profit net3.989lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă14,99%
Marjă brută15,79%
Rentabilitatea capitalurilor-96,56%
Rentabilitatea activelor163,08%
Grad de îndatorare268,89%
Lichiditate curentă0,37
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-4.131lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
256,58%
Creștere anuală compusă
256,58%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea R · Spectacole, activități culturale și recreative

9003 Activități de creație artistică

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre DANU PICTURA SI CREATIE ARTISTICA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DANU PICTURA SI CREATIE ARTISTICA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 26.619 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.989 lei.
DANU PICTURA SI CREATIE ARTISTICA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DANU PICTURA SI CREATIE ARTISTICA S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are DANU PICTURA SI CREATIE ARTISTICA S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DANU PICTURA SI CREATIE ARTISTICA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.577 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DANU PICTURA SI CREATIE ARTISTICA S.R.L.?
34 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DANU PICTURA SI CREATIE ARTISTICA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DANU PICTURA SI CREATIE ARTISTICA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9003 — Activităţi de creaţie artistică.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .