AXDAN SOURCE S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

AXDAN SOURCE S.R.L. (CUI 50364849) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Comăneşti, BACĂU, înregistrată la 15 iulie 2024, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.011.527 lei, profit net de 42.013 lei, datorii de 483.194 lei, capitaluri proprii de -4.037 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 34 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

34

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

34 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 37 de puncte, dar scorul e plafonat la 34: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Solvabilitate
-0.84%
Îndatorare
100.84%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.011.527lei

Venituri totale

1.003.120lei

Rezultat net

42.013lei

Datorii

483.194lei

Capitaluri proprii

-4.037lei

Capital de lucru

-20.564lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

505.764lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J4/1132/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J04/1132/2024
Data înregistrării
15 iulie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. BACĂU, ORŞ. COMĂNEŞTI, STR. COMBINATULUI, NR.51

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.644,8%
Profitul, față de anul trecut
+190,8%
Creștere anuală compusă
+1.644,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

34clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-0.84%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.96 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.15%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare100.84%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință1644.82%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate16.527lei
I2Active circulante462.630lei
I3Stocuri192.801lei
I4Creanțe250.403lei
I5Casa și conturi la bănci19.426lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii483.194lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-4.037lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.011.527lei
I14Venituri totale1.003.120lei
I15Cheltuieli totale934.082lei
I16Profit brut69.038lei
I18Profit net42.013lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă4,15%
Marjă brută6,83%
Rentabilitatea capitalurilor-1.040,7%
Rentabilitatea activelor8,77%
Grad de îndatorare100,84%
Lichiditate curentă0,96
Cifră de afaceri pe salariat505.764lei
Fond de rulment-20.564lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.644,82%
Creștere anuală compusă
1.644,82%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre AXDAN SOURCE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AXDAN SOURCE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.011.527 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 42.013 lei.
AXDAN SOURCE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AXDAN SOURCE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are AXDAN SOURCE S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AXDAN SOURCE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 483.194 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AXDAN SOURCE S.R.L.?
34 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AXDAN SOURCE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AXDAN SOURCE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .