ELITESTEFANCONSTRUCT S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

ELITESTEFANCONSTRUCT S.R.L. (CUI 50347465) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Dersca Com. Dersca, BOTOŞANI, înregistrată la 10 iulie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.400.649 lei, profit net de 267.651 lei, datorii de 517.692 lei, capitaluri proprii de 267.935 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
65.9%
Lichiditate
1.31 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.400.649lei

Venituri totale

1.400.649lei

Rezultat net

267.651lei

Datorii

517.692lei

Capitaluri proprii

267.935lei

Capital de lucru

162.567lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

350.162lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J7/457/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J07/457/2024
Data înregistrării
10 iulie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, SAT DERSCA COM. DERSCA, STR. PRINCIPALĂ, NR.185

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+57,7%
Profitul, față de anul trecut
+213,1%
Creștere anuală compusă
+57,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.1%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate19.11%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare65.9%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință57.7%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate105.368lei
I2Active circulante680.259lei
I3Stocuri129lei
I4Creanțe675.806lei
I5Casa și conturi la bănci4.324lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii517.692lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri267.935lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.400.649lei
I14Venituri totale1.400.649lei
I15Cheltuieli totale1.099.903lei
I16Profit brut300.746lei
I18Profit net267.651lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă19,11%
Marjă brută21,47%
Rentabilitatea capitalurilor99,89%
Rentabilitatea activelor34,07%
Grad de îndatorare65,9%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat350.162lei
Fond de rulment162.567lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
57,7%
Creștere anuală compusă
57,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre ELITESTEFANCONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ELITESTEFANCONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.400.649 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 267.651 lei.
ELITESTEFANCONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ELITESTEFANCONSTRUCT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ELITESTEFANCONSTRUCT S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ELITESTEFANCONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 517.692 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ELITESTEFANCONSTRUCT S.R.L.?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ELITESTEFANCONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ELITESTEFANCONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .