TOP RESTART AUTO S.R.L.

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

TOP RESTART AUTO S.R.L. (CUI 50346516) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Brăila, BRĂILA, înregistrată la 10 iulie 2024, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 385.950 lei, pierdere netă de 109.216 lei, datorii de 127.064 lei, capitaluri proprii de -73.499 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 18 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

18

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

18 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
-137.21%
Profitabilitate
-28.3%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

385.950lei

Venituri totale

404.495lei

Rezultat net

-109.216lei

Datorii

127.064lei

Capitaluri proprii

-73.499lei

Capital de lucru

-108.730lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

55.136lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000452092
Data înregistrării
10 iulie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, STR. G-RAL EREMIA GRIGORESCU, NR.9, AP. SP.COM, BL.9PP, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+74,6%
Profitul, față de anul trecut
-407,5%
Creștere anuală compusă
+74,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

18clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-137.21%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.14 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate-28.3%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare237.21%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință74.56%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA1820242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate35.231lei
I2Active circulante18.334lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci18.334lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii127.064lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-73.499lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă385.950lei
I14Venituri totale404.495lei
I15Cheltuieli totale507.517lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă109.216lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă-28,3%
Marjă brută-26,69%
Rentabilitatea capitalurilor148,6%
Rentabilitatea activelor-203,89%
Grad de îndatorare237,21%
Lichiditate curentă0,14
Cifră de afaceri pe salariat55.136lei
Fond de rulment-108.730lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
74,56%
Creștere anuală compusă
74,56%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Brăila

Întrebări despre TOP RESTART AUTO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TOP RESTART AUTO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 385.950 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -109.216 lei.
TOP RESTART AUTO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TOP RESTART AUTO S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are TOP RESTART AUTO S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TOP RESTART AUTO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 127.064 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TOP RESTART AUTO S.R.L.?
18 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TOP RESTART AUTO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TOP RESTART AUTO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .