OVY & RALU TRANSPORTE S.R.L.
Activă4941 Transporturi rutiere de mărfuri
OVY & RALU TRANSPORTE S.R.L. (CUI 50339284) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Tulgheş Com. Tulgheş, HARGHITA, înregistrată la 9 iulie 2024, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 487.214 lei, profit net de 63.699 lei, datorii de 121.273 lei, capitaluri proprii de 74.286 lei, 1 salariat.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa A
Risc foarte scăzut
83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Îndatorare
- 62.01%
- Lichiditate
- 1.44 x
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
487.214lei
Venituri totale
487.214lei
Rezultat net
63.699lei
Datorii
121.273lei
Capitaluri proprii
74.286lei
Capital de lucru
52.815lei
Salariați
1
Cifră de afaceri pe salariat
487.214lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J19/329/2024
- Nr. registrul comerțului, forma nouă
- J2024000329196
- Data înregistrării
- 9 iulie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
- Sediu social
- JUD. HARGHITA, SAT TULGHEŞ COM. TULGHEŞ, STR. PRINCIPALĂ, NR.88
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +134%
- Profitul, față de anul trecut
- -24,9%
- Creștere anuală compusă
- +134%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc foarte scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate37.99%
Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.
- Lichiditate1.44 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate13.07%
Marjă netă ridicată.
- Îndatorare62.01%
Îndatorare ridicată.
- Tendință133.99%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 133,99%
- Creștere anuală compusă
- 133,99%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea H · Transport și depozitare
4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Cele mai nou înregistrate în județul Harghita
- BÁLINT ZSOLT ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 55270192 · Sat Sântimbru Com. Sântimbru · înființată 20.07.2026II
- KOÓS LORÁNT ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 54769993 · Sat Suseni Com. Suseni · înființată 26.05.2026II
- BARTHA SZILÁRD PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 54704463 · Sat Dârjiu Com. Dârjiu · înființată 18.05.2026PFA
- DON CARGO S.R.L. CUI 54493501 · Sat Tăureni Com. Feliceni · înființată 16.04.2026TVASRL
- GERGELY B ZOLTÁN ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 54226830 · Sat Sântimbru Com. Sântimbru · înființată 11.03.2026II
- NATANATI S.R.L. CUI 54071540 · Sat Eliseni Com. Secuieni · înființată 24.02.2026TVASRL
Întrebări despre OVY & RALU TRANSPORTE S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are OVY & RALU TRANSPORTE S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 487.214 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 63.699 lei.
- OVY & RALU TRANSPORTE S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus OVY & RALU TRANSPORTE S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are OVY & RALU TRANSPORTE S.R.L.?
- 1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are OVY & RALU TRANSPORTE S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 121.273 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are OVY & RALU TRANSPORTE S.R.L.?
- 83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- OVY & RALU TRANSPORTE S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are OVY & RALU TRANSPORTE S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .