VISION ESTATE S.R.L.

Activă

6831 Agenţii imobiliare

VISION ESTATE S.R.L. (CUI 50335541) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Işalniţa Com. Işalniţa, DOLJ, înregistrată la 8 iulie 2024, cu activitatea principală „agenţii imobiliare” (CAEN 6831).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.088.374 lei, profit net de 283.087 lei, datorii de 662.157 lei, capitaluri proprii de 16.858 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 46 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
116.85%
Lichiditate
0.27 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.088.374lei

Venituri totale

1.497.652lei

Rezultat net

283.087lei

Datorii

662.157lei

Capitaluri proprii

16.858lei

Capital de lucru

-481.426lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

544.187lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J16/1491/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024001491164
Data înregistrării
8 iulie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
6831 — Agenţii imobiliare
Sediu social
JUD. DOLJ, SAT IŞALNIŢA COM. IŞALNIŢA, STR. BISERICII, NR.71

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.421%
Profitul, față de anul trecut
+206,4%
Creștere anuală compusă
+1.421%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.97%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.27 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate26.01%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare116.85%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință1421.01%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate385.952lei
I2Active circulante180.731lei
I3Stocuri63.448lei
I4Creanțe30.748lei
I5Casa și conturi la bănci86.535lei
I6Cheltuieli în avans112.332lei

Pasiv

I7Datorii662.157lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri16.858lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.088.374lei
I14Venituri totale1.497.652lei
I15Cheltuieli totale1.171.182lei
I16Profit brut326.470lei
I18Profit net283.087lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă26,01%
Marjă brută30%
Rentabilitatea capitalurilor1.679,24%
Rentabilitatea activelor49,96%
Grad de îndatorare116,85%
Lichiditate curentă0,27
Cifră de afaceri pe salariat544.187lei
Fond de rulment-481.426lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.421,01%
Creștere anuală compusă
1.421,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea L · Tranzacții imobiliare

6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre VISION ESTATE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VISION ESTATE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.088.374 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 283.087 lei.
VISION ESTATE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VISION ESTATE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are VISION ESTATE S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VISION ESTATE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 662.157 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VISION ESTATE S.R.L.?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VISION ESTATE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VISION ESTATE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6831 — Agenţii imobiliare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .