DEMO TANKS S.R.L.

Activă

2522 Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal

DEMO TANKS S.R.L. (CUI 50334350) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 8 iulie 2024, cu activitatea principală „fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal” (CAEN 2522).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 896.606 lei, profit net de 98.925 lei, datorii de 271.842 lei, capitaluri proprii de 79.134 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
77.45%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

896.606lei

Venituri totale

898.173lei

Rezultat net

98.925lei

Datorii

271.842lei

Capitaluri proprii

79.134lei

Capital de lucru

75.152lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024001053247
Data înregistrării
8 iulie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
2522 — Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, BLD TUDOR VLADIMIRESCU, NR.22, CLĂDIREA GREEN GATE OFFICES . BIROUL 516 CAMPUS 10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6.359,7%
Profitul, față de anul trecut
+587,5%
Creștere anuală compusă
+6.359,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.55%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.28 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate11.03%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare77.45%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință6359.7%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.982lei
I2Active circulante346.994lei
I3Stocuri103.612lei
I4Creanțe178.508lei
I5Casa și conturi la bănci64.874lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii271.842lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri79.134lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă896.606lei
I14Venituri totale898.173lei
I15Cheltuieli totale780.851lei
I16Profit brut117.322lei
I18Profit net98.925lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă11,03%
Marjă brută13,09%
Rentabilitatea capitalurilor125,01%
Rentabilitatea activelor28,19%
Grad de îndatorare77,45%
Lichiditate curentă1,28
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment75.152lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
6.359,7%
Creștere anuală compusă
6.359,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre DEMO TANKS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DEMO TANKS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 896.606 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 98.925 lei.
DEMO TANKS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DEMO TANKS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are DEMO TANKS S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DEMO TANKS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 271.842 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DEMO TANKS S.R.L.?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DEMO TANKS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DEMO TANKS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2522 — Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .