IDEEA GROUP CONSTRUCT S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

IDEEA GROUP CONSTRUCT S.R.L. (CUI 50327468) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Slobozia Nouă Mun. Slobozia, IALOMIŢA, înregistrată la 5 iulie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.618.484 lei, profit net de 568.579 lei, datorii de 636.819 lei, capitaluri proprii de 738.553 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.618.484lei

Venituri totale

1.632.572lei

Rezultat net

568.579lei

Datorii

636.819lei

Capitaluri proprii

738.553lei

Capital de lucru

641.823lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

134.874lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J21/344/2024
Data înregistrării
5 iulie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. IALOMIŢA, LOC. SLOBOZIA NOUĂ MUN. SLOBOZIA, STR. TRAIAN VUIA, NR.40A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+148,4%
Profitul, față de anul trecut
+234,9%
Creștere anuală compusă
+148,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.7%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.01 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate35.13%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare46.3%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință148.38%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate96.730lei
I2Active circulante1.278.642lei
I3Stocuri2.793lei
I4Creanțe1.215.410lei
I5Casa și conturi la bănci60.439lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii636.819lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri738.553lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.618.484lei
I14Venituri totale1.632.572lei
I15Cheltuieli totale1.015.016lei
I16Profit brut617.556lei
I18Profit net568.579lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă35,13%
Marjă brută38,16%
Rentabilitatea capitalurilor76,99%
Rentabilitatea activelor41,34%
Grad de îndatorare46,3%
Lichiditate curentă2,01
Cifră de afaceri pe salariat134.874lei
Fond de rulment641.823lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
148,38%
Creștere anuală compusă
148,38%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Ialomița

Întrebări despre IDEEA GROUP CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are IDEEA GROUP CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.618.484 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 568.579 lei.
IDEEA GROUP CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IDEEA GROUP CONSTRUCT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are IDEEA GROUP CONSTRUCT S.R.L.?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IDEEA GROUP CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 636.819 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IDEEA GROUP CONSTRUCT S.R.L.?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IDEEA GROUP CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IDEEA GROUP CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .