RANMAR TRANS S.R.L.

Activă

4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

RANMAR TRANS S.R.L. (CUI 50322584) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Alexandria, TELEORMAN, înregistrată la 4 iulie 2024, cu activitatea principală „transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă” (CAEN 4933).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 31.609 lei, profit net de 4.840 lei, datorii de 70.721 lei, capitaluri proprii de 1.728 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 50 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

50

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

50 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.12 x
Îndatorare
97.61%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

31.609lei

Venituri totale

31.609lei

Rezultat net

4.840lei

Datorii

70.721lei

Capitaluri proprii

1.728lei

Capital de lucru

-62.574lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000447344
Data înregistrării
4 iulie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Sediu social
JUD. TELEORMAN, MUN. ALEXANDRIA, STR. DUNĂRII, BL.1614, SC.A, ET.3, AP.13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.123,7%
Profitul, față de anul trecut
+246,1%
Creștere anuală compusă
+1.123,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

50clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.39%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.12 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate15.31%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare97.61%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință1123.73%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate64.302lei
I2Active circulante8.147lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe126lei
I5Casa și conturi la bănci8.021lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii70.721lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.728lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă31.609lei
I14Venituri totale31.609lei
I15Cheltuieli totale25.744lei
I16Profit brut5.865lei
I18Profit net4.840lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă15,31%
Marjă brută18,55%
Rentabilitatea capitalurilor280,09%
Rentabilitatea activelor6,68%
Grad de îndatorare97,61%
Lichiditate curentă0,12
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-62.574lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.123,73%
Creștere anuală compusă
1.123,73%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

Cele mai nou înregistrate în județul Teleorman

Întrebări despre RANMAR TRANS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RANMAR TRANS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 31.609 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.840 lei.
RANMAR TRANS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RANMAR TRANS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are RANMAR TRANS S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RANMAR TRANS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 70.721 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RANMAR TRANS S.R.L.?
50 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RANMAR TRANS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RANMAR TRANS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .