ELISA ENERGY S.R.L.

Activă

3511 Producţia de energie electrică

ELISA ENERGY S.R.L. (CUI 50305095) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sighişoara, MUREŞ, înregistrată la 1 iulie 2024, cu activitatea principală „producţia de energie electrică” (CAEN 3511).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.500 lei, profit net de 1.547 lei, datorii de 261.782 lei, capitaluri proprii de 122.096 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
68.19%
Lichiditate
1.04 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.500lei

Venituri totale

6.727lei

Rezultat net

1.547lei

Datorii

261.782lei

Capitaluri proprii

122.096lei

Capital de lucru

10.042lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/979/2024
Data înregistrării
1 iulie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
3511 — Producţia de energie electrică
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. SIGHIŞOARA, STR. TĂBĂCARILOR, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0%
Profitul, față de anul trecut
+181,8%
Creștere anuală compusă
+0%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.81%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate23.8%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare68.19%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință0%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate112.054lei
I2Active circulante271.824lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe37.010lei
I5Casa și conturi la bănci234.814lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii261.782lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri122.096lei
I11Capital subscris vărsat120.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.500lei
I14Venituri totale6.727lei
I15Cheltuieli totale4.909lei
I16Profit brut1.818lei
I18Profit net1.547lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă23,8%
Marjă brută27,97%
Rentabilitatea capitalurilor1,27%
Rentabilitatea activelor0,4%
Grad de îndatorare68,19%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment10.042lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
0%
Creștere anuală compusă
0%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea D · Energie electrică, termică, gaze și aer condiționat

3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre ELISA ENERGY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ELISA ENERGY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.500 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.547 lei.
ELISA ENERGY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ELISA ENERGY S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ELISA ENERGY S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ELISA ENERGY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 261.782 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ELISA ENERGY S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ELISA ENERGY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ELISA ENERGY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3511 — Producţia de energie electrică.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .