RAPID RETAIL S.R.L.

Activă

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

RAPID RETAIL S.R.L. (CUI 50294174) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Tulcea, TULCEA, înregistrată la 28 iunie 2024, cu activitatea principală „comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (CAEN 4712).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 406.446 lei, profit net de 31.647 lei, datorii de 0 lei, capitaluri proprii de 37.643 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

406.446lei

Venituri totale

493.334lei

Rezultat net

31.647lei

Datorii

0lei

Capitaluri proprii

37.643lei

Capital de lucru

29.531lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J36/348/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000348366
Data înregistrării
28 iunie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sediu social
JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, ALEEA CICOAREI, NR.3, BL.3, SC.B, ET.2, AP.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+856,6%
Profitul, față de anul trecut
+446%
Creștere anuală compusă
+856,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate100%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate99 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate7.79%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare0%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință856.59%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.112lei
I2Active circulante29.531lei
I3Stocuri3.433lei
I4Creanțe9.535lei
I5Casa și conturi la bănci16.563lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii0lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri37.643lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă406.446lei
I14Venituri totale493.334lei
I15Cheltuieli totale456.665lei
I16Profit brut36.669lei
I18Profit net31.647lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă7,79%
Marjă brută9,02%
Rentabilitatea capitalurilor84,07%
Rentabilitatea activelor84,07%
Grad de îndatorare0%
Lichiditate curentă—
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment29.531lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
856,59%
Creștere anuală compusă
856,59%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Tulcea

Întrebări despre RAPID RETAIL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RAPID RETAIL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 406.446 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 31.647 lei.
RAPID RETAIL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAPID RETAIL S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are RAPID RETAIL S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RAPID RETAIL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 0 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAPID RETAIL S.R.L.?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAPID RETAIL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAPID RETAIL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .