BLOOM FLOWER ACADEMY S.R.L.

Activă

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.

BLOOM FLOWER ACADEMY S.R.L. (CUI 50289615) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Simila Com. Zorleni, VASLUI, înregistrată la 27 iunie 2024, cu activitatea principală „alte forme de învăţământ n.c.a.” (CAEN 8559).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 393.097 lei, profit net de 5.559 lei, datorii de 31.763 lei, capitaluri proprii de 5.799 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 62 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

62

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

62 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
85.18%
Profitabilitate
1.41%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

393.097lei

Venituri totale

395.497lei

Rezultat net

5.559lei

Datorii

31.763lei

Capitaluri proprii

5.799lei

Capital de lucru

5.527lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

393.097lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J37/502/2024
Data înregistrării
27 iunie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sediu social
JUD. VASLUI, SAT SIMILA COM. ZORLENI, STR. REPUBLICII, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+135,6%
Profitul, față de anul trecut
-70,3%
Creștere anuală compusă
+135,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

62clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate15.55%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.41%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare85.18%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință135.58%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6220242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante37.290lei
I3Stocuri10.369lei
I4Creanțe11.223lei
I5Casa și conturi la bănci15.698lei
I6Cheltuieli în avans272lei

Pasiv

I7Datorii31.763lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.799lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă393.097lei
I14Venituri totale395.497lei
I15Cheltuieli totale382.119lei
I16Profit brut13.378lei
I18Profit net5.559lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă1,41%
Marjă brută3,4%
Rentabilitatea capitalurilor95,86%
Rentabilitatea activelor14,91%
Grad de îndatorare85,18%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat393.097lei
Fond de rulment5.527lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
135,58%
Creștere anuală compusă
135,58%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre BLOOM FLOWER ACADEMY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BLOOM FLOWER ACADEMY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 393.097 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.559 lei.
BLOOM FLOWER ACADEMY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BLOOM FLOWER ACADEMY S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are BLOOM FLOWER ACADEMY S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BLOOM FLOWER ACADEMY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 31.763 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BLOOM FLOWER ACADEMY S.R.L.?
62 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BLOOM FLOWER ACADEMY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BLOOM FLOWER ACADEMY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .