MATHIAS EDIL CONSTRUCT S.R.L.

ActivăÎn dizolvare

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

MATHIAS EDIL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 50281697) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Unirea Orş. Odobeşti, VRANCEA, înregistrată la 26 iunie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 887.159 lei, pierdere netă de 12.604 lei, datorii de 49.965 lei, capitaluri proprii de 13.165 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

Firma e în dizolvare.

Dizolvarea e pasul dinaintea lichidării și a radierii. Scorul rămâne o citire a ultimului bilanț, nu o măsură a șanselor ca firma să mai existe anul viitor.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Profitabilitate
-1.42%
Lichiditate
0.86 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

887.159lei

Venituri totale

887.159lei

Rezultat net

-12.604lei

Datorii

49.965lei

Capitaluri proprii

13.165lei

Capital de lucru

-6.879lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

887.159lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În dizolvare
Mențiune în registru
dizolvare
Nr. registrul comerțului
J39/484/2024
Data înregistrării
26 iunie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. VRANCEA, SAT UNIREA ORŞ. ODOBEŞTI, STR. EROILOR, NR.32

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+183,1%
Profitul, față de anul trecut
-149,9%
Creștere anuală compusă
+183,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.85%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.86 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate-1.42%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare79.15%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință183.08%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4820242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate20.044lei
I2Active circulante43.086lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci43.086lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii49.965lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri13.165lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă887.159lei
I14Venituri totale887.159lei
I15Cheltuieli totale873.148lei
I16Profit brut14.011lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă12.604lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă-1,42%
Marjă brută1,58%
Rentabilitatea capitalurilor-95,74%
Rentabilitatea activelor-19,97%
Grad de îndatorare79,15%
Lichiditate curentă0,86
Cifră de afaceri pe salariat887.159lei
Fond de rulment-6.879lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
183,08%
Creștere anuală compusă
183,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre MATHIAS EDIL CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MATHIAS EDIL CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 887.159 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -12.604 lei.
MATHIAS EDIL CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MATHIAS EDIL CONSTRUCT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are MATHIAS EDIL CONSTRUCT S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MATHIAS EDIL CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 49.965 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MATHIAS EDIL CONSTRUCT S.R.L.?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MATHIAS EDIL CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MATHIAS EDIL CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .